Sezaryen doğumlarda çekimlere doğumdan 1 saat önce başlıyorum. Annenin son hallerini, eşi ve ailesiyle fotoğraflarını çekiyorum. Bu esnada doğum hazırlıkları da başlamış oluyor… Görevliler anneyi doğum için hazırlıyorlar. Bu anları da doğal bir şekilde çekiyorum. Daha sonra doğuma gidiş, doğum anı, anne – bebek kavuşması, bebeğin ilk muayene ve hazırlanış anları… Bebeğin diğer aile fertleriyle buluşma anları… Ardından oda da tekrar anne ile buluşma ve ilk emzirme anlarını çekiyorum… Bu anların çekiminden sonra aileyi bir saat kadar yalnız bırakıyorum. Bu molanın ardından aile çekimlerini yapmak için tekrar yanlarına geliyorum. Aile fotoğrafları (anne & bebek & baba varsa kardeş), diğer yakınlarla olan fotoğraflar ve bebeğin portre fotoğraflarını da çektikten sonra yanlarından ayrılıyorum.

Normal doğum çekimlerinde ise mutlaka haberleşiyoruz. Su gelmesi, hastaneye gidilme aşamasında bilgilendirilmem gerekiyor -ki ben de hazırlıklı olayım, saat kaç olursa olsun doğuma yetişebileyim diye-  Normal doğumda doğum fotoğrafçısının hastaneye gitmesi için belirli bir açılmanın gerçekleşmiş olması gerekiyor. Ben 5-6 cm. açılma sonrası yola çıkıyorum genellikle… Ama tabii her şey annenin durumu ile değişebiliyor. Bazı annelerde açılma hızlı ilerliyor, kimin de ise çok yavaş… Bilgi alışverişi o yüzden çok önemli oluyor. Bunun dışında doğum sonrası her şey sezaryen çekiminde olduğu gibi oluyor.

Çekim esnasında bebeğinizin göz sağlığı için flaş kesinlikle kullanmıyorum. Gün ışığından faydalanmayı tercih ediyorum.

Ameliyathane ya da doğumhanede çekim yapmak için izinlerini ailenin doğum öncesi alması, doktorunu çekim konusunda bilgilendirmesi (herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için) gerekmektedir.

* Çekilen tüm fotoğraflar çifte DVD’de, yüksek çözünürlükte teslim edilecektir. 
* Seçeceğiniz 50-60 kare fotoğrafa düzenleme yapılacaktır. 
* Seçtiğiniz pakete göre de ayrıca çekim anını özetleyen bir slayt (müzikli klip) + dostlarınızla müjdesini paylaşabileceğiniz e-kartınız + kapı posteriniz hazırlanacaktır. 

Paket ve ücret bilgileri için lütfen benimle irtibata geçiniz.