Hoşgeldin Alara Bebek

YAZAN: KATEGORİ: Blog, Doğum Henüz Yorum Yapılmamış. , , , , ,

Alara Bebek doğmadan anne ve babasıyla bir araya geldik. İnternette doğum fotoğraflarını araştırırken benim siteme ulaşmışlar, böylelikle tanışmış olduk ve beni evlerinde misafir ettiler… İlk bebekleriydi, titiz ve heyecanlıydılar… Annelerin fotoğrafa meraklı olmalarına alışığım. Babalarsa bu konuda çoğu zaman “olsada oluuur, olmasa da” modundalar ama Alara’nın babası da fotoğrafa gerçekten çok meraklı ve istekliydi…

Bu benim en sevdiğim baba modeli işte :) İşimi kolaylaştıran bir özellik :)

Çekim konusunda netleştik ve yanlarından ayrıldım. Doğuma daha vardı. Kontroller sonrası haberleşecektik.

Bir pazar sabahı ablamla sözleşerek anneme kahvaltıya gittik. Yağmurlu bir gündü… Sofra harika gözüküyordu… Tam sofraya oturacakken bir telefon geldi.

Alara Bebek beklemekten sıkılmış, gelmeye karar vermiş :) Ağzıma tek bir lokma dahi atmadan fotoğraf makinemi almak için önce evime, oradan da hastaneye gittim.

Hastaneye vardığımda doktoru annenin kontrollerini yapıyordu. Normal doğum bekleniyordu ve açılma henüz doğum için uygun değildi… Aradan çok geçmedi başka bir doktor yine kontrole geldi. “Anneyi doğumhaneye alıyoruz” dediğinde hepimiz çok şaşırdık. Bu şaşkınlıkla kendimizi doğumhanede bulduk. Anne heyecanlı, baba sakin, ben heyecanlı… Gördüğüm en sakin babalardan biriydi Alara’nın babası… “Ben hep böyleyimdir” dedi bana… “Ahh” dedim içimden, “keşke ben de öyle olmayı biraz başarabilsem” :)

Doktor espirili bir dilde anneye yapmasını istediği şeyleri anlattığıda saat 13:08 di ve doğum serüveni işte o an başladı… Başlamasıyla doktorun yüzünde büyük bir gülümseme oldu… 13:10 da Alara dünyaya geldi… Hepimiz şaşkın ve bir o kadar da böylesi kolay bir doğum olduğu için çok mutluyduk. :) O sakin baba gözyaşları içinde kesti kızının göbek kordonunu… Ama hepimiz çok iyi biliyorduk ki anne ve bebeğin fiziken birbirlerinden ayrıldıkları o anda sonsuza dek birbirlerine bağlı kalacakları başka bir bağ kurulmuştu bile aralarında…

Diğer Yazılar:

Lütfen yorum yazın!