SEDA VE UMUT’UN DÜĞÜN HİKAYESİ

YAZAN: KATEGORİ: Blog, Düğün Henüz Yorum Yapılmamış. , , , , , , , ,

Düğün gününe daha aylar vardı Seda ile ilk telefon görüşmemizi yaptığımızda… Düğüne kadar yine aralarda yazıştık, görüştük. Her seferinde cıvıl cıvıl bir ses :) Aynı yollardan geçmiş biri olarak naçizhane belki de haddim olmayarak bazı tavsiyelerim oluyor gelin adaylarına… Üstelik tecrübem sadece evli olmamdan kaynaklanmıyor. Her bir düğün çekiminde yeni bir tecrübe ediniyorum. Gözlemliyorum. Dikkat edilmesi gereken bir detay varsa bunları diğer evlenecek arkadaşlara aktarmayı borç biliyorum. :) “Aaa çok iyi oldu bunu öğrendiğim, iyi ki söylediniz” dediklerinde de bir havaya giriyorum ki sormayın :))

Düğün günü Seda ile önce kuaförde bir araya geldik. Makyaj aşamasından başladı çekimimiz… Onun her heyecanına ben de ortak oldum… Bu arada, abla, kardeş, kuzen bağlılıkları imrenilesi boyuttaydı. Çok iyi anlaştıkları ve hatta eşleri de buna dahil etmeyi başardıkları belli… Aman nazar değmesin.

Saç, makyaj, hazırlık derken kuzen, gelin, kardeş hepimiz tamamdık. Tamamdık da damat bey ortalıkta yoktu. Hani hep alışığızdır ya gelinin damadı bekletme hallerine… Mutlak bir şaşma olur kuaförden çıkma da, hazır olma da… Ama bu defa öyle olmadı. Bekleyen biz olduk. “Acaba vaz mı geçti?” espirilerini yaparken geldiler :)

Oradan çıkıp dış çekim için kararlaştırdığımız mekana gittik. Neşeli bir ekiple, neşeli, doğal fotoğraflar çektik. Şanslıydım ki en az gelin kadar damat da seviyordu fotoğraf çektirmeyi… İşte bu ikisini bir arada yakalamak çok zor :) Ya gelin isteklidir, yorulmaz, sıkılmaz… Ya damat isteklidir diyeceğim ama şöyle bir düşündüm de öylesini de pek görmedim. Yani gelinden daha heveslisini :) Erkekleri böyle kabul etmeli sanırım :))

Dış çekim sonrası gelinin evine gittik. Damat yani Umut ailesini almaya gittiğinde bizde Seda’nın ailesiyle olan fotoğraflarını çekmeye başladık. İşte beni en etkileyen kısma geliyor sıra… Gelinin ailesi ile vedalaşma anlarına… Özellikle de anne ve baba ile olan ayrılık anına… Birileri her ne kadar duygusal havayı dağıtmak için bir şeyler yapmaya çalışsa da bu aşamada çoğu gelin ve ben ağlıyor oluyoruz. Ama bu sulugöz hallerimiz olsa olsa en fazla birkaç dakika… Sonra “hem ağlarım, hem giderim” :))

Tüm geleneklere uyarak gerçekleşti Seda ve Umut’un düğünü… Davul, zurna eşliğinde geldi erkek tarafı… Böyle güle oynaya olan düğünlere bayılıyorum. Herkes mutlu, herkes heyecanlı…

Arabalara binip konvoy eşliğinde düğün yerine gittik. Nikah ve ilk dans çekimlerini yapıp yanlarından ayrıldığımda artık ikisininde soyadı aynıydı ve ağızları kulaklarına varıyordu…

Bu neşeli çifte, hayatlarının hep düğün günü güzelliğinde geçmesini diliyorum… Bir yastık da kocasınlar…

 

Diğer Yazılar:

Lütfen yorum yazın!